"W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem"
Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek"
Aktualności
Lipiec 2019

Wakacje ! Dla niektórych lipiec jest miesiącem urlopowym, dla niektórych pracowitym. W „Promyczku” korzystamy z różnych atrakcji, pogoda nam dopisuje. W miarę możliwości wychodzimy na spacery i tężnię oraz na spotkania integracyjne ze społecznością lokalną.

Czerwiec 2019

Czerwiec piękny miesiąc, zaczęły się upały i większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu, wychodzimy na spacery, tężnię, a czasami po prostu bierzemy karimaty i idziemy się relaksować pod drzewami. Tam delikatnie muska nas przyjemny letni wiatr.

Maj 2019

Nadszedł maj ! Nazwa miesiąca pochodzi od bogini ,,Mai”, matki boga Merkurego. Została ona zapożyczona przez większość języków europejskich. W języku polskim określenie ,,Mai”, oznacza tyle samo co stroić. Maj i marzec to jedyne miesiące , których polska nazwa wywodzi się z łacińskiej i nie ma słowiańskiego rodowodu.

Kwiecień 2019

Kwiecień ! Pogoda jest piękna, słoneczka dużo i nastroje od razu inne. Miesiąc ten zapowiada się aktywnie.

Marzec 2019

Marzec ! Czas bardzo szybko płynie i już trzeci miesiąc w roku. Staropolska nazwa marca to brzezień, obecnie niespotykana. W marcu następuje na półkuli północnej równonoc wiosenna, a na półkuli południowej równonoc jesienna. Każdy z nas już się cieszy bo nadchodzi wiosna. Słychać już śpiew ptaków, powoli wszystko budzi się do życia. 21 marca jest pierwszym dniem wiosny. W Polsce w pierwszym dniu wiosny wykonuje się tradycyjne „ topieniem Marzanny”.

Luty 2019

Nastał luty. Nadal zimno, raz śnieg, raz chlapa, a my korzystamy z ferii zimowych i atrakcji jakie zostały dla nas przygotowane.

Styczeń 2019

Kolejny rok za nami, rozpoczynamy 2019. Styczeń dał nam trochę mrozu, trochę śniegu, którego zabrakło na święta Bożego Narodzenia.

Grudzień 2018

Grudzień dmuchnął w stronę zwisających nad jego twarzą gałązek, a one natychmiast pokryły się srebrnym szronem, skrząc się diamentowymi drobinkami. Uśmiechnął się patrząc na swoje dzieło. Lubił zostawić po sobie piękno, skłaniając do zachwytu. A u nas w tym miesiącu: ,,Mikołajki” i spotkanie wigilijne w Ogrodowej i to nie tylko to.

Listopad 2018

W listopadzie zrobiło się zimniej i trzeba już wymienić kurtki jesienne na zimowe. Praca trwa , mamy zajęcia z witrażu, plastyczne, komputerowe odbywa się kurs komputerowy oraz zajęcia muzyczne. Bywają imprezy integracyjne, na które chętnie wyjeżdżamy.

Październik 2018

Mamy październik ! pogoda z dnia na dzień się zmienia. Chociaż można powiedzieć, że ten miesiąc był naprawdę piękny. Do połowy mieliśmy bardzo ciepło i słonecznie. Nasza złota polska jesień. W czasie jesieni liście dęba, buka, brzozy i innych drzew stają się żółte. Potem spadając tworzą wielobarwny dywan przykrywający ziemię. Dni stają się chłodniejsze. Kiedy o tej porze roku wyjdziemy na dwór, zauważymy wiele ciekawych barw. Żółto – czerwono-brązowo-pomarańczowe liście, będą zadośćuczynieniem za to, że już nie ma śpiewających ptaków. Jesień to najpiękniejsza pora roku. A my ciężko pracujemy. Odbywają się zajęcia plastyczne, ruchowo-muzyczne, witraż, tańce, socjoterapia, również wychodzimy na spacery i tężnię, ale odbywają się też imprezy integracyjne.

Wrzesień 2018

Wrzesień to dla „Promyczka” czas wielkiej zmiany. Zostaliśmy przeniesieni do Publicznej Szkoły nr.19 na około 6 miesięcy ze względu na remont naszej nowej siedziby. Tu w nowym miejscu korzystamy z udogodnień jakie się znajdują w pobliskiej okolicy. Tak więc często wychodzimy póki jest jeszcze pogoda. Korzystamy z pobliskiej siłowni na świeżym powietrzu oraz chodzimy na tężnię solankową. Dużo wyjeżdżamy na wycieczki więc jest fajnie.

Sierpień 2018

7 sierpnia 2018 r. Kolejna wycieczka w ramach projektu „Widzieć więcej” dofinansowana z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Odwiedziliśmy Gliwice a tam zapoznaliśmy się z ekspozycją Kolejkowo oraz Galerią figur stalowych. Kolejkowo to świat kolei i mieszkańców miasta w miniaturze.

Czerwiec 2018

Nadszedł czerwiec, pogoda piękna. Codziennie wychodzimy na spacery, również często siedzimy na ogrodzie i rozmawiamy. Uczestniczymy w terapii zajęciowej i wykonujemy różne prace. Korzystamy z wyjść i wyjazdów integracyjnych.

Kwiecień 2018

Kwiecień ! Przyroda budzi się do życia i my też. Humory dopisują i jest zapał do terapii. Przychodzimy chętnie do „Promyczka” i z energią uczestniczymy w zajęciach i imprezach integracyjnych.

Marzec 2018

Marzec! Nadal zimno, chociaż było już parę dni, które wskazywały że wiosna nadchodzi. W„Promyczku” praca wre, przygotowujemy się na XIX Wielkanocny Przegląd Plastyczny pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn – Koźle.

Luty 2018

Nastał luty, a śniegu jak nie było, tak nie ma. Czekamy na prawdziwą zimę. Było kilka dni kiedy Kędzierzyn – Koźle był białym miastem, jednak my czujemy niedosyt. Skupiamy się jednak mimo wszystko nad terapią i pracami artystycznymi, które codziennie wykonujemy, z utęsknieniem też czekamy na spotkania integracyjne.

Styczeń 2018

Styczeń- rozpoczęliśmy nowy rok 2018. Wszyscy w poświątecznym nastroju. Każdy z nas pełen energii i zapału do pracy. Chętnie bierzemy udział w proponowanych zajęciach i czekamy na zbliżające się ferie zimowe. A przy okazji mamy możliwość korzystania z imprez integracyjnych oraz wyjść.

projekt i wykonanie : Aureliusz Kalicki