1
"W ciepłym blasku promieni słońca uczymy się siebie nawzajem"
Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek"
Informacja

Uwaga rodzice i opiekunowie !

Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek" będzie niedostępny dla uczestników ze względu na przeprowadzkę ośrodka w terminie od 4 do 24 września 2019 r.

Szanowni Rodzicie i Opiekunowie ! PZU wycofał się z wcześniejszych ustaleń, dotyczących ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków Państwa dzieci i podopiecznych, na zasadach ubiegłorocznych. Obecna propozycja PZU to stawka 83-zł na rok ubezpieczenia. Proszę o informację czy będziecie chcieli uiścić składkę czy rezygnujecie ? Kwota 83,-zł przy 22 osobach przystępujących do ubezpieczenia. Przy mniejszej liczbie przystępujących osób odpowiednio większa. Czekam na informację zwrotną.

Środowiskowy Dom Samopomocy "Promyczek" zmienił adres. Obecnie znajduje się przy ul. Piotra Skargi 11 w Kędzierzynie - Koźlu - budynek byłego Gimnazjum nr 3, na Osiedlu Pogorzelec. Zapraszamy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Promyczek" na zajęcia do nowej siedziby od 25 września 2019 r. Pracujemy od godziny 7:00 do godziny 15:30.

Aktualne numery telefonów do „Promyczka”:

TEL Stac. 77 472 40 30

Kom. 793 835 508

Kom. 793 869 602

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest

Pan Jacek Zontek e-mail: promycze@poczta.onet.pl


AKTUALNOŚCI

Wakacje ! Dla niektórych lipiec jest miesiącem urlopowym, dla niektórych pracowitym. W „Promyczku” korzystamy z różnych atrakcji, pogoda nam dopisuje. W miarę możliwości wychodzimy na spacery i tężnię oraz na spotkania integracyjne ze społecznością lokalną.

Ważne

Środowiskowy Dom Samopomocy rozpoczął swoją działalność z dniem 01.11.1997 r. jako samodzielna jednostka organizacyjna gminy i realizuje zadania merytoryczne wynikające z przepisów o:
- samorządzie gminnym
- finansach publicznych
- pomocy społecznej
- ochronie zdrowia psychicznego
- oraz statutu nadanego Uchwałą Nr XXII/248/2004 Rady Miasta Kędzierzyn – Koźle z dnia 27 maja 2004 roku z późniejszymi zmianami.

Środowiskowy Dom Samopomocy jest jednym z elementów oparcia społecznego, polegającego na „podtrzymaniu umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia osób, które z powodu choroby psychicznej lub upośledzenia umysłowego mają poważne trudności w życiu codziennym”.